Реклама

(ФОТО) Бисинов Фруитленд со нова победа, Велес доби ракометен суперлигаш

bisinov-dracevo-10

По пет години пауза велешани од наесен ќе гледаат ракомет од најквалитетната лига. Бисинов Фруитленд со победата над Драчево со резултат 41:35 и математички обезбеди пласман во ракометната елита.

Zito akcija 640x289px

Велешани уште од старот на натпреварот поведоа и тоа водство не го испуштија до крај. На полувреме се замина со предност од 21:16. Во 45 минута Бисинов Фруитленд имаше и девет плус. На теренот добија шанса и младите ракометари кои покажаа дека има иднина за велешкиот ракомет.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Со оваа победа Бисинов Фруитленд остана единствен тим кој е непоразен сезонава во Македонија. До крајот на првеството останува уште три натпревари против Металург РА, Јехона и Младост Богданци.

Можеби ќе ве интересира: