Реклама

Променливо облачно со температури до 26 степени

Veles Maj 2021

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне, претежно во западните и југоисточните делови од земјата, ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Утринските температури се движат од 4 до 12, а во текот на денот ќе достигнат меѓу 15 и 26 Целзиусови степени.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Во Велес денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, со температура до 25 степени.

Можеби ќе ве интересира: