Променливо облачно со температури до 26 степени

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне, претежно во западните и југоисточните делови од земјата, ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Текстот продолжува под рекламата Утринските температури се движат од 4 до 12, а во текот на … Продолжи со читање Променливо облачно со температури до 26 степени