Реклама

Слога Лажани го надигра Превалец

Фудбалерите на Превале го забележаа четвртиот пораз во првенството откако на гостински терен во прилепското село Лажани, загубија од екипата на Слога со резултат 5:3.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Домашниот состав натпреварот го заврши со девет играчи по исклучувањето на Ферис Адемовски и Виктор Стојаноски, но тоа не ги спречи да забележат триумф на Превалец. Стрелци за велешкиот тим беа Антонио Чоков, Иванче Давитковски и Бобан Дукадиновски. За домашните по два погодоци постигнаа Рамовиќ и Фазлиоски, додека еден погодок постигна Каришиќ.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Во последното коло Превалец го пречекува составот на Росоман, натпревар кој ќе одлучи кој ќе заврши на втората позиција на крај од првенството.

Можеби ќе ве интересира: