Реклама

Велешката полиција лиши од слобода 45-годишен велешанец

policija Veles

Лишен од слобода 45-годишен велешанец откако полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Велес пронашле кафеаца грутчеста материја.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

„На 13.05.2024 во 11.00 часот во Велес, полициски службеници од Отсекот за недозволена
трговија со дрога и оружје при СВР Велес го лишиле од слобода М.И (45) од Велес затоа што
кај него била пронајдена и одземена кафеава грутчеста материја.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Од СВР Велес додаваат дека бил известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: