Реклама

16-годишна девојка се оддалечила од својот дом во Велес, случајот го пријавила сестрата

SVR Veles policija

На 14.05.2024 во 17.30 часот во СВР Велес, К.Р.(29) од Велес пријавила дека oд домот се
оддалечила нејзината малолетна сестра М.И.(16) од Велес.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Според пријавеното, постои можност М.И. да е заедно со лицето Д.М. од Велес со патничко возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Можеби ќе ве интересира: