Реклама

ККК Арка-Борец Велес победник во сениорска и јуниорска конкуренција на Балканското клупско првенство

Велешкиот Кајак кану клуб „Арка-Борец“ е победник во сениорска и јуниорска конкуренција во генералниот пласман на Балканско клупско првенство во кајак на диви води спуст „Велес 2024“ што изминатиот викенд се одржа на реката Вардар во Велес.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Во генералниот пласман тие го освоија второто место, додека третото место го освои екипата на Кајак клубот Гемиџии 903.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Со освоени 140 поени екипата на Кајакарскиот кану клуб „Дрина“ е севкупен победник и го освои златниот пехар на Балканско клупско првенство во кајак на диви води спуст „Велес 2024“.

На Отвореното Балканско првенство во кајак на диви води, учествуваат кајакари од сите категории од 21 клуб од седум држави: Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Косово, Албанија, и Македонија.

Можеби ќе ве интересира: