Реклама

Марко Трајковски ново засилување за Бисинов Фруитленд

Поранешниот младински ракометен репрезентативец на Македонија, Марко Трајковски е најновото засилување за новиот суперлигаш Бисинов Фруитленд.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

26 годишниот кружен напаѓач Трајковски доаѓа од екипата на Голден Арт каде ги помина последните две сезони, а беше член и на Пролет, Бутел, Јуниор КВ, Тиквеш, Прилеп.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Претходно, како што е познато, Бисинов Фруитленд го ангажираше и крилото на Тинекс Пролет, Мартин Димов, како и искусниот Зоран Стојановски, а ги продолжија  договорите со двајца стандардни првотимци Филип Сиљанов и Илија Табаков, како и голманскиот тандем Манев и Митревски.

Можеби ќе ве интересира: