Реклама

Велешанецот Љубомир Спасиќ освои златен медал во Швајцарија

Нов голем успех за македонските кајакари. Велешанецот Љубомир Спасиќ, на Европско првенство за јуниори во кајак спуст кое се одржува во во Даленвил, Швајцарија го освои првото место во категоријата спринт во мастерси 35+ и четврто место во генералниот пласман.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

На ова натпреварување настапија и останатите двајца репрезентативци на Македонија Кристијан Л.заров и Благој Гугинов.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Кристијан Лазаров обезбеди пласман во финалето на Европско првенство за јуниори, додека Благој Гугинов забележа пласман на 30 позиција.

Можеби ќе ве интересира: