Реклама

Неделен Хороскоп: 9 март 2020 година – 15 март 2020 година

Овен

Zito baner

Неделата започнува со интензивен почеток во вашиот животен стил. Чувствата би можеле да бидат посилни од вообичаеното, а помали проблеми би можеле да предизвикаат некои ваши силни емоции.

Agria

Можеби ќе бидете презаситени на работа или ќе сметате дека нечии критични коментари се премногу ,па ќе чувствувате потреба од пауза. Ако можете да го ослободите распоредот во оваа работна недела, тоа може да помогне многу. Сепак, избегнувајте прекумерно реагирање и почекајте додека не се смирите пред да донесете клучни одлуки.

Би можеле да реагирате поинтензивно кон средината на неделата, и во ова време би било паметно да ја слушате интуицијата која се однесува на деловен договор или план за кариера. Ако го следите тоа, може да го добиете точно она што го сакате и побрзо отколку што мислевте.

Клучните аспекти во текот на викендот ве поттикнуваат да одвоите време за размислување и медитација. Внатрешната тишина може да предизвика некои профитабилни идеи што едвај чекате да ги практикувате.

Бик

На почетокот на оваа недела би можело да почувствувате силни чувства за некого, бидејќи месечината е во вашиот сектор на романтика и може да ги засили чувствата. Може да изгледа како прилив на бран од емоции да се удри во вас и вие сте немоќни да одолеете. Како и да е, најдобро е да не брзате затоа што може да имате многу поинаква перспектива на оваа личност откако ќе заврши оваа лунарна фаза.

Кон средината на неделата Јупитер носи шанса да патувате со еден пријател, а тоа би можело да биде нештово што навистина ќе уживате. Без разлика дали станува збор за одмор или кратко патување, искуството може да ги прошири вашите хоризонти и да ве остави да се чувствувате попозитивно.

Вашиот социјален живот може да ве направи доста зафатени за време на викендот, и без оглед дали истражувате културни настани во вашата област или одите на посебен состанок, можете да имате одлично време. Некој што ќе го запознаете може да има трансформативно влијание врз вас.

Близнаци

Може да имате некоја драма на домашен терен на почетокот на неделата, бидејќи месечината во вашиот семеен сектор може да донесе длабоки чувства на површината.

Иако ова може да биде можност за расчистување на воздухот, може да доведе до интензивни дискусии, при што можеби ќе се расчистат неколку критики кај членовите на семејството. Обидете се да избегнете да правите нешто од моментот кога можеби ќе се покаете подоцна. Најдобро е да почекате додека не се чувствувате решени пред да донесете важни одлуки.

Кон средината на неделата може да бидете инспирирани да здружите ресурси со некого за да постигнете некоја ваша цел. Може да биде деловна или друга идеја, но работењето заедно може да донесе дефинитивни придобивки.

Викендот ќе бидете една фаза понатаму. Практикувањето на некој ваш идеалистички план може да доведе до успех.

Рак

Обидете се да не размислувате премногу длабоко за некои работи, особено околу почетокот на неделата кога моќната месечина е во вашиот сектор за разговор и размислување.

Најдобро е да не бидете премногу критични кон себе или за другите. Наместо да ги врзувате работите до одредено време, место, подготвени да одат според протокол,дозволете им на настаните да се одвиваат природно. Колку повеќе напор вложувате, толку помалку ќе остварите. Во овој случај, помалку може да биде повеќе и ќе донесе подобар резултат.

Со моќниот фокус на вашиот сектор на поврзаност, имате големи придобивки што треба да се постигнат со здружување со другите за да остварите повеќе отколку што можете сами. Исто така, постои потенцијал за романса, особено во текот на викендот кога една сонувачка врска би можела да стане многу поинтензивна.

Во исто време, постојаното патување на Венера низ вашиот социјален сектор може да донесе многу пријатни часови поминати во добро друштво.

Лав

Можеби ќе имате потреба да го отворите паричникот на почетокот на неделата, затоа што моќната месечина е во вашата зона за пари и може да ве инспирира да трошите. Дали е ова вистинска потреба, или можеби оваа желба за купување се должи на нешто друго?

Многу е можно дека она што го сакаш е всушност подлабока врска со некого и шанса да споделите автентични чувства. Ако знаете која е оваа личност, поминување на некое квалитетно време со нив може да ве направи да се чувствувате многу подобро. И, ако се чувствувате убаво, зошто да не излезете на јадење заедно?

Оваа наредна недела е исполнета со можности, деловни идеи и клучни проекти кои може да ви бидат многу на ум. Не ги превземајте сами. Соработката со пријател кој има искуство може да го направи целиот процес многу позабавен.

Сепак, обидете се да избегнете работа овој викенд. Наместо тоа, вратете се чекор назад и уживајте.

Девица

Со моќната месечина во вашиот знак во понеделник, би можеле да се чувствувате емотивно и да ви е тешко да донесувате рационални одлуки. Бидејќи оваа лунарна фаза се случува низ оската на вашата врска, може да предизвика проблем што можеби сте пробале да го скриете под тепих. Ако треба да разговарате за непријатна работа, обидете се да го сторите тоа нежно и чувствително. Вклучувањето во расправија може само да ги влоши работите.

Истиот ден Меркур се врти директно во вашиот животен стил и работите постепено ќе се вратат во нормала. Дури и да е така, направете малку дополнителен напор и дозволете му на Меркур да ве врати на вистинскиот пат.

Фокусирани сте на вашата креативност и романса, што го прави ова одличен период за соработка. Следниве денови би можеле да имате понуда да се здружите со некого и да видите што можете да постигнете.

Вљубување? Некој може да изгледа како путер што не се топи во устата, но всушност може да биде многу страсен.

Вага

Моќната лунарна фаза во вашиот духовен сектор во понеделник може да биде причина да се чувствувате изморено и да немате енергија. Ако можете да го распоредите вашиот распоред или да земете слободен ден, сторете го тоа. Времето поминато сам или во мирна околина може да ве остави да се чувствувате смирено и надополнето.

Ако имате многу работа, обидете се да делегирате колку што можете повеќе, додека се фокусирате на своите приоритети. Разгалувањето во ова време може да ви помогне да останете мирни без оглед на тоа што ви носи животот.

Можеби, исто така, сакате да го подобрите вашиот живот преку реорганизирање на вашиот дом, така што тоа ќе ја одразува вашата посветеносткон подобар начин на живеење. Ова може да вклучува преуредување на вашата кујна, па полесно да зготвите здрави оброци. Можеби исто така сакате да претворите просторија или агол во просторот за вежбање, јога или медитација.

Шкорпија

Ако се чувствувате поемотивни на почетокот на неделата, тоа може да биде резултат на лунарната фаза што се јавува низ вашата социјална оска. Ова може да донесе моќни чувства на површина и да се совпадне со средбата што крцка со ветување.

Во исто време, пријателите можат да бидат критички кон вашите намери, што може да предизвика некаков конфликт. Следете ја вашата интуиција. Ако сметате дека е добро да го направите тоа, занемарете ги другите. Спротивно на тоа, ако нешто не изгледа како што треба, расчистете го.

Бидејќи Меркур се врти директено во исто време, би било исто толку добро да внимавате на мешани пораки. Креативните идеи можат да ве инспирираат да се вклучите во сите видови на проекти и планови кои би можеле да бидат многу пријатни.

Стрелец

Може да бидете sвезда на шоуто, но внимавајте дали тоа е според вистински причини. Со полната месечина која се наога во еден важен сектор од вашата шема, може да се најдете во центарот на вниманието. Постапете со интегритет во која било ситуација со која се соочувате и се ќе биде во ред.

Зборникот Меркур, вашата планета за односи, се врти директно во вашиот сектор на разговор и мисла во исто време. Бидејќи одложувањата и недоразбирањата почнуваат да расчистуваат, можете да размислите за потпишување договори и напредување со вашите планови. Дури и да е така, најдобро би било да се биде претпазлив во текот на следната недела затоа што Меркур може да биде непредвидлив кога ќе ја промени насоката.

Паметно е внимавате на финансиите во текот на викендот. Иако нешто изгледа хармонично, нешто што се чини како зделка можеби нема да биде.

Јарец

Со моќен фокус на вашиот знак, можеби ќе бидете во вашиот елемент, полни со енергија и храброст.

Почетокот на неделата носи нестабилност во вашиот сектор за комуникација, така што би можело лесно на завлезете во разговор и размена на спротивставени гледишта. Ако некој ви изгледа дека е критичен во однос на вашата перспектива, можеби е најдобро да не реагирате пребрзо со самоодбрана. За неколку дена, откако сè ќе се смири, може да откриете дека вашите идеи не се толку различни, особено ако имате шанса да разговарате.

Оптималната Меркур се движи директно во вашата зона за пари во понеделник, така што времето на одложувања е скоро завршено. Најдобро е да бидете претпазливи во текот на следните недели, се додека оваа променлива планета не се врати на вистинскиот пат.

Дали сакате да соработувате со другите? Имате енергија која ве охрабрува да ја истражите оваа можност, така што дискусиите во овој поглед би можеле да одат многу подобро.

Водолија

Секое недоразбирање или доцнење што сте го искусиле, постепено ќе започне да се олеснува оваа недела, бидејќи внимателната Меркур се врти директно во вашиот знак по неговата тринеделна ретроградна фаза. Сепак, би било паметно да бидете внимателни во следните денови бидејќи оваа жива планета може да биде некаде непостојана при промена на насоката.

Внимавајте и околу финансиите, бидејќи месечината преку оската на вашите пари може да предизвика проблеми поврзани со вакви работи. Ако чувствувате потреба дасе размазите себеси, одлучете се за масажа или друга терапија што може да ве направи да се чувствувате на врвот на светот.

Покрај тоа, верувајте на сите интуитивни грицки што може да ве поттикнат да инвестирате во нови идеи или можности, затоа што тоа може да испадне многу добро за вас.

Риби

Постојат многу можности оваа недела да се сретнете со пријателите и да уживате во неколку возбудливи настани и некое добро друштво. И со моќните влијанија во вашата зона на пријателство, може да играте голема улога во приближувањето на сите да уживаат во разни активности.

На почетокот на неделата месечината се движи во вашата зона на врските, така што може да се појават клучни проблеми. Ова може да резултира со дискусии, па дури и караници. Обидете се да не бидете премногу критични кон другите или да дозволите да ве критикуваат, бидејќи како резултат на тоа врската би можела да се влоши. Имајте отворен ум и може да откриете дека за неколку дена она што се чинеше толку итно е лесно да се реши.

Позитивниот Марс се усогласува со Нептун во вашиот знак за време на викендот, па некоја средбата би можела да ве инспирира да ја погледнете вашата креативна страна.