четврток, 22 октомври, 2020
Реклама

Тепачка „два на два“ во неготинско Пепелиште

Policiska-lenta

Четворица жители на село Тимјаник се степале утрово во неготинското село Пепелиште. Инцидентот се случил во 1 часот по полноќ, кога 35 и 30 годишен од една страна, се степале со 30 и 31 годишен човек, сите од исто село.

„На 28.09.2020 околу 01.00 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека во с.Пепелиште, неготинско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу П.В.(35) и Ѓ.М.(30), од една страна и Д.С.(30) и А.С.(31) од с.Тимјаник, од друга страна“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поденесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интереисра: