Реклама

Сончево време за време на викендов

Денеска времето ќе биде сончево, со мала, до умерена облачност, попладне, особено во северните и североисточните делови, облачноста значително ќе се зголеми и ќе има услови за слаб, локален дожд. Ќе дува слаб, до умерен ветер од северозападен правец, поизразен долж повардарието. Максималната температура ќе достигне до 23 степени.

Утре времето ќе биде сончево, со мала, до умерена облачност. Ќе дува слаб, до умерен ветер од северен правец, поизразен долж повардарието. Дневната температура ќе се движи во интервал од 12 до 21 степен.

Прогноза за понеделник, вторник и среда:

Можеби ќе ве интересира: