Реклама

Борец со победа ги заврши подготовките за старт на ВМФЛ

BOrec Voska fevruari 2022

Велешки Борец ова лето претрпе многу промени ова лето, но сепак успеа да состави тим кој ќе се натпреварувува во Втората македонска фудбалска лига, клубот со победа ги завршува подготовките.

Zito baner

На стадионот „Зоран Паунов“ во Велес, тимот на Борец успеа да победи над младинскиот тим на тетовска Шкендија Натпреварот заврши со резултат 3-1 за Борец, а стрелци на погодоците беа Стефан Богдановски кој погоди двапати и Милан Чичевски.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во сезонта во ВМФЛ, Борец ќе биде предводен од Благоја Петров кој ќе биде прв тренер, а негов помошник ќе биде Маријан Јаковлевски, координатор на младинската школа на Борец Јуниор.

Можеби ќе ве интересира: