На „Табановце“ и на „Богородица“ се чека до 40 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, е зголемен. На граничниот премин „Табановце“ се чека околу 30 до 40 минути за влез во државата, а на преминот „Богородица“ околу 40 минути за излез од државата. На останатите гранични премини, од македонска страна, … Продолжи со читање На „Табановце“ и на „Богородица“ се чека до 40 минути