Реклама

Гвардиола oстанува во Манчестер Сити, клубот ќе ја докажел невиноста

gvardiola

Манчестер Сити се соочува со казна поради прекршување на многу правила поврзани со финансискиот фер-плеј, а Пеп Гвардиола потврди дека ќе остане на клупата на овој тим и доколку биде казнет.

Zito baner

Сепак, на денешната прес-конференција тренерот на Манчестер Сити зборуваше токму за тоа и беше појасен од кога било досега.

Agria

„Кога имаше проблем со УЕФА, тогаш се докажа дека Манчестер Сити е целосно невин. Зошто некој би помислил дека сега е поинаку“, изјави Гвардиола на почетокот на прес-конференцијата.

Тренерот на Манчестер Сити е убеден дека неговиот тим ќе биде прогласен за невин.

„Верувајте ми, немам ни трошка сомнеж. Ако треба да изберам меѓу зборовите 19 клубови од Премиер – лигата или зборовите на мојот клуб, се потпирам на зборовите на мојот клуб“, изјави Гвардиола.

Можеби ќе ве интересира: