Од ноќеска на полноќ екстра лесното се намалува за денар, дизелот за пола денар

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 0,50 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се намалува за 1,00 ден/лит, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, (РКЕ).Содржината продолжува под рекламата Од 21.11.2023 година од 00:01 часот … Продолжи со читање Од ноќеска на полноќ екстра лесното се намалува за денар, дизелот за пола денар