Реклама

Запалено возилото на директорот на затворот Идризово

Ноќеска, по полноќ, бил запален службениот автомобил ,,пасат” на Зоран Јовановски, директорот на затворот ,,Идризово”, дознава ,,Фокус” од свои извори.

Zito akcija 640x289px

Повеќе детали за инцидентот очекуваме од МВР, од каде што побаравме дополнителни информации.

Agria

Засега е познато само дека возилото било запалено пред домот на директорот, во скопската населба Кисела Вода.

Можеби ќе ве интересира: