Бисинов Фруитленд со максимален учинок го заврши регуларниот дел од Првата ракометна лига

Ракометарите на Бисинов Фруитленд со максимален учинок го завршија регуларниот дел од Првата лига, група Б. На гостувањето во Гевгелија, тие беа подобри од домаќинот Партизан со резултат 36:14.

Гостите од Велес уште од самиот старт го презедоа водството, кое од минута во минута само се зголемуваше. Во вториот дел велешани одиграа одлична одбрана, и примија само четири гола.

Бисинов Фруитленд заврши на првото место во Првата лига, Група Б, со максимален учинок, и ќе пренесе три бода во разигрувањето за влез во Супер ракометната лига.

Најефикасни кај велешани беа, Димитров со седум постигнати погодоци, и новопечениот кадетски репрезентативец Александар Ристовски со пет погодоци. Кај домаќините се истакна Ангелов со четири погодоци.